Aktualności

Aktualności

04 listopada 2019

Turnieje badmintonowe

Pierwszy turniej w sezonie 2019/2020 dla badmintonowych zawodników PTS Puszczykowo, odbył się w Solcu Kujawskim 14.09.2019 koło Bydgoszczy.

Nasz klub reprezentowało 4 zawodników: Olek i Marysia Leciej, Kuba Standar i Kuba Mikołajczak, którzy zdobyli kilka medali i sporo cennego doświadczenia. Kuba Standar w kategorii Juniorów Młodszych wywalczył trzecie miejsce w singlu, a w deblu w parze z zawodnikiem z Poznania okazał się bezkonkurencyjny zgarniając złoty medal i pierwsze miejsce. W grze mieszanej również okazaliśmy się najlepsi,  gdzie Kuba Mikołajaczak i Maria Leciej nie dali szans rywalom.

Niesamowite zawody rozegrali zawodnicy PTS-u 12 października w Lubniewicach, z których wrócili z workiem medali.Marysia Leciej okazała się bezkonkurencyjna w singlu, deblu w parze z Julia Marczyńska i mikście w parze z Kubą Mikolajczakiem zgarniając trzy złote medale. Olek Leciej wywalczył złoty medal w mikście młodzików młodszych w parze z Olga Kosmowską oraz srebrny w deblu z Tadziem Janaszkiem. Tadzik dorzucił jeszcze brązowy medal w singlu młodzików młodszych. W juniorach młodszych wspomniany Kuba Mikołajczak w deblu z Kubą Standarem zdobyli, Kuba Standar w singlu również wywalczył brąz i trzecie miejsce.

Koniec października również był pełen emocji dla puszczykowskich badmintonistów.Najmłodsi rywalizowali w Kamionkach na Wielkopolskiej Lidze Młodych Talentów. Fabian Grąs był trzeci, a Ignacy Gierszewski piąty.W starszej kategorii miejsce 6 wywalczył Samuel Krystoń, 7 Stefan Taratajcio, a 8 Maks Duszczak. Młodzicy i Juniorzy rywalizowali w Warszawie na XVI Otwartym Festiwalu Badmintona. Kuba Standar doszedł do ćwierćfinału w singlu.W deblu w parze z Kuba Mikołajczakiem nasi zawodnicy również zameldowali się w „ósemce”. Marysia Leciej w singlu odniosła dwa zwycięstwa i dwie porażki, a Juniorzy Wojtek Pawlik, Kuba Kędziora i Kuba Marcinkowski ze zmiennym szczęściem zakończyli turniej na dalszych miejscach.

Chciałbyś być częścią wielkiej sportowej rodziny i poznawać nowych ludzi z pasją?