Aktualności

Aktualności

03 grudnia 2019

Sukcesy Puszczykowskich Badmintonistów

Jesień to zawsze bardzo intensywny okres dla zawodników badmintona, którzy startują w licznych turniejach krajowych walcząc o cenne punkty na listy klasyfikacyjne.

12 października w Miastku na Krajowym Turnieju Badmintona Juniorów Młodszych Jakub Standar i Jakub Mikołajczak wywalczyli srebrny medal w grze podwójnej .W singlu Kuba Standar w finale nieznacznie uległ zawodnikowi z Gdańska zajmując drugie miejsce. Kuba Mikołajczak w singlu był trzeci.

19 października zawodnicy PTS-u zawitali w Lubniewicach na Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych z którego wrócili z workiem medali. Marysia Leciej okazała się bezkonkurencyjna w singlu, deblu w parze z Julia Marczyńska i mikście w parze z Kubą Mikołajczakiem zgarniając trzy złote medale .Olek Leciej wywalczył złoty medal w mikście młodzików młodszych w parze z Olga Kosmowską oraz srebrny w deblu z Tadziem Janaszkiem. Tadzik dorzucił jeszcze brązowy medal w singlu młodzików młodszych.W juniorach młodszych wspomniany Kuba Mikołajczak w deblu z Kubą Standarem zdobyli brązowy medal. Kuba Standar w singlu również wywalczył brąz i trzecie miejsce.

26 października również był pełen intensywny dla  puszczykowskich badmintonistów. Najmłodsi rywalizowali w Kamionkach na Wielkopolskiej Lidze Młodych Talentów. Fabian Grąs był trzeci, a Ignacy Gierszewski piąty. W starszej kategorii miejsce 6 wywalczył Samuel Krystoń, 7 Stefan Taratajcio, a 8 Maks Duszczak. Młodzicy i Juniorzy rywalizowali w Warszawie na XVI Otwartym Festiwalu Badmintona. Kuba Standar doszedł do ćwierćfinału w singlu. W deblu w parze z Kuba Mikołajczakiem nasi zawodnicy również zameldowali się w „ósemce”. Marysia Leciej w singlu odniosła dwa zwycięstwa i dwie porażki, a Juniorzy Wojtek Pawlik, Kuba Kędziora i Kuba Marcinkowski ze zmiennym szczęściem zakończyli turniej na dalszych.

9 – 10 listopada szeroki skład zawodników z Puszczykowa wziął udział w Turnieju Stolotka w Gnieźnie Dwa złote medale zdobyła Kasia Kistowska w deblu w parze z Marysia Leciej i w mikście z Mateuszem Wilczkiem. Mateusz dorzucił jeszcze srebro w niedzielnej „drużynówce”  z Przemkiem Janaszkiem i Pawłem Bakunem. Przemo zgarnął złoty medal w singlu kategorii A pokonując w finale Zbyszka Zimnego, który wywalczył srebro.Srebro padło też łupem Pawła Bakuna w grze podwójnej kategorii OPEN i brąz w grze mieszanej z Agatą John. Kolejne medale wywalczył Mateusz Kędziora, który w kategorii OPEN w grze podwójnej nie miał sobie równych i wywalczył złoty medal. Kolejne złoto wywalczył w niedzielnej mieszanej „drużynówce” z Jakubem Janaszkiem i Patrycja Nawrocką. Kuba dorzucił jeszcze jedno złoto w singlu OPEN. Kolejne medale wywalczyli młodzi zawodnicy PTSu w kategorii drużyn mieszanych Marysia Leciej, Kuba Mikołajczak i Kuba Marcinkowski zdobyli srebrny medal. PTS wrócił do domu z workiem medali ale już powoli myśli o Mistrzostwach Wielkopolski, które odbędą się u nas w Puszczykowo 7-8.12.2019.

16 listopada zawodnicy PTS-u znowu odwiedzili Lubniewice i Krajowy Turniej Juniorów Młodszych  i Młodzików Młodszych. Pojechało trzech sportowców ,  którzy w większości kategorii wiedli prym. Tadziu Janaszek zdobył podwójne srebro w singlu i w deblu. Kuba Standar zajął drugie miejsce w singlu i pierwsze w deblu w parze z Kubą Mikołajczakiem. Mikołajczak dorzucił jeszcze srebro w mikście z Olą Sękowską z Uks Baranowo. W tym samym czasie Marysia Leciej walczyła w Solcu Kujawskim na Krajowym Turnieju Młodzików gdzie w singlu zameldowała się w ćwierćfinale, a w deblu z Julia Marczyńska zdeklasowała inne pary zgarniając złoty medal.

W zawodach szkolnych nasi zawodnicy też radzili sobie naprawdę świetnie. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Chłopcy z SP1 w składzie Przemek Bukowiecki, Alan Czyż i Patryk Ligocki w finale rejonu w Gnieźnie zajęli 3 miejsce. Młodsi koledzy z SP 1 w składzie: Tadziu Janaszek, Maks Duszczyk, Wojtek Bukowiecki w finale rejonu Igrzysk Dzieci zajęli pierwsze miejsce i wywalczyli awans do Finału Województwa

23 listopada w Puszczykowie na hali widowiskowo-sportowej odbył się Finał Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów połączonej z Mistrzostwami Wielkopolski w Badmintonie kategorii U-9 i U-11. Zawody zgromadziły  blisko 60 młodych sportowców. Spośród licznej reprezentacji zawodników PTS Puszczykowo najlepiej spisał się Fabian Grąs, który wywalczył drugie miejsc i srebrny medal w kategorii U-9. 6 miejsce przypadło Ignacemu Gierszewskiemu. W kategorii startowali jeszcze: Kuba Andersz, Maks i Aleks Konieczni, Filip Janaszek i David Krystoń, którzy zajęli dalsze miejsca. W starszej kategorii Stefan Taratajcio zajął 6 miejsce, 7 Maks Duszczak, a 8 Samuel Krystoń.