Udostępnij

Aktualności

Aktualności

16 marca 2020

Podsumowanie i wyniki 26 Mistrzostw Puszczykowa w Narciarstwie i Snowboardzie

Znanych jest wiele sposobów na zintegrowanie lokalnej społeczności. Przykład Puszczykowa i organizowanych od 26 lat amatorskich zawodów w narciarstwie i snowboardzie, jest przykładem wręcz książkowym. Bo czy jakakolwiek inna „mała społeczność” potrafi się tak integrować jak mieszkańcy z tego miasteczka?

W tym roku minęło 26 lat odkąd Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe zorganizowało pierwsze zawody w narciarstwie i snowboardzie dla mieszkańców i przyjaciół Miasta. To powód do dumy i okazja do świętowania, dlatego po raz kolejny już, w Czarnej Górze, ponad 200 osób spotkało się w terminie 06-08 marca 2020, aby zawalczyć o tytuł Mistrza Puszczykowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie!

Wspólny weekend rozpoczął tradycyjny już wspólny przemarsz z pochodniami do Czarnej Perły na ciepły posiłek, oraz zapowiedź wieczornej imprezy. Zaraz po powrocie do ApartHotelu, przy wejściu każdy uczestnik mógł odebrać słuchawki, na których były trzy kanały muzyczne. I tak rozpoczęło się Silent Disco! Bardzo nowoczesny, ale jak pozytywny sposób na „cichą imprezę”. Mimo tańców do rana i dobrego nastroju, to sobota tradycyjnie przyniosła największe emocje, ponieważ od 10: 00 na stoku, rozpoczęła się rywalizacja w dwóch kategoriach zjazdowych – narciarstwie i snowboardzie. Mimo mniejszej ilości śniegu na trasie, zawodnicy dali z siebie wszystko! Podczas chwilowej przerwy na zmienienie tyczek dla snowboardzistów, rozegrał się jakże emocjonujący mecz piłki nożnej w butach narciarskich, podczas którego można było wygrać gadżety od sponsorów. Dzień został podsumowany podczas wspólnej kolacji połączonej z uroczystym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Pan Burmistrz Andrzej Balcerek, obecni Radni oraz klub Olimpijczyka podziękowali organizatorom za wieloletnie zaangażowanie i życzyli kolejnych lat sukcesów.

„Wyniki są ważne, ale najważniejsza jest atmosfera, jaką tworzycie!” – Mówił do uczestników Jakub Janaszek, który wraz z Mają Sworowską prezentował zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Najpierw wręczono nagrody narciarzom. Najbardziej na tą część zawodów czekają zawsze najmłodsi uczestnicy i to od nich zaczęto dekoracje. Wśród chłopców w kategorii 2010-… pierwszy był Jakub Bartosz Burzyński, drugi jego brat Bartosz Jakub Burzyński a trzeci Franciszek Szafarkiewicz. W kolejnej kategorii chłopięcej 2006-2009 na pierwszym miejscu uklasyfikował się Konstanty Malanowski, na drugim również brat Ksawery Malanowski a na trzecim Wincent Wołuń. W dziewczęcej kategorii 2006-… pierwsza okazała się Kaja Piechocka, kolejna Wiktoria Ryglewicz a trzecia Barbara Norek. Kolejna kategoria chłopaków 1992-2005 wyłoniła następujących zwycięzców: Pierwsze miejsce Tytus Ostoja, drugie Kajetan Konieczny, trzecie Filip Dydowicz. W przypadku mężczyzn 1975-1991 pierwszy na podium był Mateusz Majchrzak, drugi Jakub Janaszek a trzeci Michał Janaszek. 

W kategorii kobiet 1995-2005 na pierwszym miejscu stanęła Maria Rychlewska, na drugim Maja Sworowska, a na trzecim Zuzanna Standar. Natomiast w kategorii 1977-1994 pierwsza okazała się Klaudyna Janaszek, druga Tatiana Elzanowska, a trzecia Anna Majchrzak.

Kolejno w kategorii mężczyzn 1963-1974 na pierwszym miejscu stanął Olech Ostoja, na drugim Tomasz Elzanowski, a na trzecim Tomasz Oldi Hoffmann.

W zaszczytnej kategorii kobieciej 1976-… najszybsza okazała się Anna Sokolnicka- Elzanowska, druga Iza Cegłowska, a trzecia Dorota Płaza.

Natomiast w kategorii męskiej 1962-… na pierwszym miejscu był Janusz Zajączkowski, drugi Leszek Janaszek, a trzeci Wojtek Palmowski.

W kategorii OPEN Narty nagrodę odebrała niezwyciężona Klaudyna Janaszek, a wśród mężczyzn Kacper Kowalski.

Na snowboardzie najszybszą kobietą z Puszczykowa okazała się Karolina Płaza, a tuż za nią

kolejno Maja Sworowska i Klaudyna Janaszek. Wśród mężczyzn najszybszy zjazd na desce

Wykonał Tomasz Elzanowski, drugi był Rafał Płaza, a trzeci Janusz Zajączkowski.

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Puszczykowa organizatorzy wręczyli również nagrodę w kategorii OPEN Snowboard, którą otrzymała Paulina Sikora, która wykonała najszybszy zjazd spośród kobiet oraz mężczyzn z kategorii Puszczykowo oraz Przyjaciele.

„Ostatni będą pierwszymi”- jak mówiła Anna Ossowska, która wraz z Tomkiem- swoim mężem, wręczyła nagrody, dla wszystkich zdobywców zaszczytnego, ostatniego miejsca, w każdej kategorii! Był to przemiły gest z ich strony, którego nie przewidzieli nawet organizatorzy. „Wszyscy musimy przekazywać sobie MOC DLA OSY.  To dzięki temu mamy siłę do działania”.

Po oficjalnej części rozpoczęły się rozmowy w kuluarach a zaraz po nich tańce do rana;).

Często znajomi z okolic pytają „Jak to jest, że obojętnie czy organizujecie imprezę integracyjną, zawody sportowe czy koncert charytatywny, wystarczy jeden telefon, i wszyscy pojawiacie się w jednym miejscu?” Wtedy odpowiadam, „Bo to Puszczykowo. Nasza Mała Ojczyzna”.

Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników zawodów oraz dla tak licznej grupy partnerów i sponsorów, dzięki którym organizatorzy mogą zapewnić uczestnikom niesamowite wrażenia!

Maja Sworowska
Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe

A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Chciałbyś być częścią wielkiej sportowej rodziny i poznawać nowych ludzi z pasją?

zobacz jakie to proste