Aktualności

Aktualności

30 marca 2020

Niespodziewane wyhamowanie udanego początku sezonu puszczykowskich badmintonistów.

Od kilku udanych startów rozpoczęli Nowy Rok zawodnicy PTS-u. Na początku wystartowali w 22 Międzynarodowym Turnieju Badmintona – Babolat Cup w Policach koło Szczecina 15-16.02.2020.

1 miejsce i złoty medal w kategorii OPEN gry mieszanej wywalczyła Marlena Szkudlarczyk. W singlu chłopaków świetnie zaprezentował się Wojtek Pawlik zdobywając brązowy medal. Wojtek dorzucił jeszcze brązowy medal w grze podwójnej ze Zbyszkiem Zimnym. W singlu kategorii 30+ złoto zdobył Jakub Janaszek, a brąz Zbyszek Zimny. Brąz też trafił do Agaty John w kategorii dziewczyn 25+.  W kolejnej kategorii chłopaków 35+ Mateusz Wilczek nieznacznie uległ w finale zdobywając srebrny medal, a brąz trafił do Pawła Niewolińskiego. Sukcesy naszych zawodników zamykał brązowy medal w deblu Mateusza Wilczka i Kuby Krakowskiego.

Dobrą passę podtrzymali młodsi zawodnicy PTS-u na Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Miastku gdzie nasza ekipa zgarnęła kilka medali. Tadziu Janaszek zdobył brązowy medal w singlu Młodzików Młodszych .W Juniorach Młodszych Jakub Standar zameldował się w trzech finałach zdobywając trzy srebrne medal. W  singlu, deblu z Kubą Mikołajczakiem i mikście z Marysią Leciej. Mery dorzuciła jeszcze brąz w singlu.

Tydzień później Marysia Leciej nie dała szans rywalkom na Krajowym Turnieju Młodzików w Lubniewicach i zdobyła złoty medal w gdzie pojedynczej. Pozostała ekipa zagrała pojechała trochę dalej bo do Suchedniowie koło Kielc. Po trzydniowych zmaganiach nasi badmintoniści wywalczyli trzy medale. Olek Leciej i Tadziu Janaszek zdobyli srebrny medal w grze podwójnej młodzików młodszych,  ulegając nieznacznie w finale parze z Konina. W juniorach młodszych nasza para Jakub Standar/Jakub Mikołajczak również wywalczyła srebrny medal. Kuba Standar zgarnął jeszcze brąz w singlu.

Niestety dalsze starty i treningi zostały zawieszone ze względu na sytuację z epidemią koronawirusa więc zawodnikom i trenerom nie pozostaje nic innego jak przygotowanie fizyczne  i mentalne w domu.