Udostępnij

Aktualności

Aktualności

17 października 2020

Badmintoniści nie odpuszczają

Zaczęło się od Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Głubczycach w pierwszy weekend października. Nasz klub reprezentował Olek Leciej i Tadziu Janaszek. Chłopcy od razu grali w turnieju głównym gdzie tylko w grze podwójnej i mieszanej dobrnęli do pierwszej 16stki w kraju.

Tydzień później już w szerszym składzie zawodnicy PTS-u wystartowali w Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych, Młodzików i Juniorów Młodszych w Miastku.
Marysia Leciej wygrała singla i debla w kategorii Juniorek Młodszych. Tadziu Janaszek wygrał singla i miksta młodzików młodszych w parze z klubową koleżanką Agatą Stojczyk Olek Leciej w kategorii młodzików zgarnął dwa brązowe medale deblu i mikście.

W połowie miesiąca 17-18 października odbył się Charytatywny Turniej Badmintona - Otwarte Mistrzostwa Puszczykowa w Badmintonie. Impreza w dwa dni zgromadziła ponad stu zawodników z całej wielkopolski. Zawodnicy grali nie tylko dla siebie ale również na podopiecznych fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Fundacji ORCHidea. Nasi zawodnicy zaprezentowali się znajomicie i wywalczyli kilkanaście medali. W kategorii najmłodszej U-9 brązowy medal wywalczył Maks Konieczny. W kategorii U-11 również brąz zgarnął Fabian Grąs. W kategorii Młodzików Młodszych złoto singla i w debla wywalczyła Agata Stojczyk. Również dwa złote medale padły łupem Tadzia Janaszka w singlu i w deblu z klubowym kolegą Stefanem Taratajcio.

W niedzielę rywalizowali dorośli w dwóch kategoriach OPEN i Amator. Kategoria OPEN została zdominowana przez naszych zawodników w singlu w finale spotkali się Mateusz Kędziora i Wojtek Pawlik, gdzie po wyrównanym trzysetowym pojedynku lepszy okazał się Mateusz. Trzecie miejsce również dla PTS-u i Kuby Marcinkowskiego. W deblu dziewcząt pierwszą parą była Marysia Leciej/ Hania Wawrzyniak a srebro przypadło Kasi Kistowskiej i Weronice Janaszek. W grze mieszanej najlepszą parą okazali się Mateusz Kędziora i Asia Rybak wygrywając z drugimi Mateuszem Wilczkiem i Kasią Kistowską oraz brązowymi medalistami Kubą Marcinkowskim i Marysią Leciej. W grze podwójnej Michał Szkudlarczyk i Hubert Pawłowski nie dali szans swoim klubowym kolegom i zgarnęli złoty medal. Drugie miejsce zajęli Kuba i Tadziu Janaszkowie, a trzecie Przemo Janaszek i Mateusz Wilczek z Wojtkiem Pawlikiem i Kubą Mikołajczakiem. W ostatniej kategorii Amator też mieliśmy medalistów. Weronika Janaszek zajęła drugie miejsce w singla podobnie jak Jędrzej Standar w grze podwójnej. Pierwsze miejsce w deblu OPEN trafiło do Piotrka Szkudlarczyka, który grał w parze z zawodnikiem z Poznania. Organizatorzy z PTS-u dziękują wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w turnieju i dostosowali się do reżimu sanitarnego. Wielkie podziękowania należą się również Miastu Puszczykowo i Starostwu Powiatowemu w Poznaniu za współfinansowanie zawodów.

Tydzień po Mistrzostwach Puszczykowa w Sianowie pod Koszalinem dwójka naszych zawodników Agata Stojczyk i Tadziu Janaszek wzięli udział w Grand Prix Młodzików Młodszych w Badmintonie. Agata w grze deblowej odniosła dwa zwycięstwa i porażkę co niestety nie dało jej awansu z grupy. Tadziu Janaszek po fazie grupowej dotarł do ćwierćfinału w grze pojedynczej, gdzie po wyrównanej walce uległ zawodnikowi z UKS Hubal Białystok.

Badmintoniści nie odpuszczają

Chciałbyś być częścią wielkiej sportowej rodziny i poznawać nowych ludzi z pasją?

zobacz jakie to proste