Udostępnij

Aktualności

Aktualności

06 czerwca 2021

Sportowe Rozpoczęcie Lata oraz 26 Mistrzostwa Puszczykowa w Windsurfingu

Relacja ze Sportowego Rozpoczęcia Lata połączonego z 26 Mistrzostwami Puszczykowa w Windsurfingu, które odbyły się 03-06.06.2021 w Dąbkach.

Od dłuższego czasu wszyscy jesteśmy spragnieni wyjść, wyjazdów, wspólnych spotkań przy ognisku… Słysząc głosy mieszkańców Puszczykowa, którzy zawsze są w gotowości, aby wziąć udział w lokalnej integracji, organizatorzy z Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego, postanowili przyśpieszyć coroczny wyjazd na zakończenie lata. I tak powstał pomysł na Sportowe Rozpoczęcie Lata połączone z 26 Mistrzostwami Puszczykowa w Windsurfingu, które odbyły się 03-06.06.2021 w Dąbkach.

Choć zapisy ruszyły niespełna dwa tygodnie przed wyjazdem, ponad 70 osób spotkało się w świetnie przygotowanej bazie windsurfingowej Wind4You, aby spędzić ze sobą aktywne cztery dni.

Po dotarciu wszystkich uczestników na miejsce (a dość długo kazali na siebie czekać, ze względu na korki) pierwsza atrakcja, jaka się odbyła, to gra terenowa dla dzieci, polegająca na odszukaniu kilku skrzyń skarbów. Drużyny pięcioosobowe zostały zaopatrzone w mapy, na których były oznaczone punkty z różnymi zadaniami. Po zakończeniu gry, odbyła się kolacja w formie ogniska.

W piątek, zaraz po śniadaniu, wszyscy udali się na kilku kilometrowy spacer (czy 3km czy 6km? Mała różnica;)). I choć ośrodek położony jest nad samym jeziorem i stawem, bardzo przyjemnie było poczuć pod nogami piasek z plaży i wykąpać się w morzu. Okazało się nawet, że mamy w mieście ukryte talenty siatkarskie, ponieważ na boisku rozstawionym na plaży, toczyła się bardzo zacięta gra.

Po powrocie i poobiedniej drzemce, rozpisane wcześniej grupy udały się na lekcję windsurfingu, podczas których ci początkujący mieli okazję zapoznać się ze sprzętem, a ci zaawansowani podszkolić swoje umiejętności. Następnie, uczestnicy spotkali się na trawiastym placu, aby rozluźnić nie tylko swoje mięśnie, ale także umysł, podczas godzinnej praktyki jogi. Maskotką tej aktywności okazał się Cezary Cegłowski, który mimo tego, że pod pretekstem zakładu wziął w niej udział, to przejawił ogromne zainteresowanie i wewnętrzny talent.

Po kolacji, zagrał na żywo, specjalnie dla mieszkańców Puszczykowa i ich Przyjaciół, finalista Szansy Na Sukces- Kacper Grzelak. Artysta wprawił widownię w bardzo taneczny nastrój, tak, że do rana bawili się pod gołym niebem.  

Sobota rozpoczęła się 26 Mistrzostwami Puszczykowa w Windsurfingu. Przy delikatnym zejściu do jeziora, wszyscy uczestnicy zebrali się, aby podczas opalania, kibicować zawodnikom oraz wziąć udział w corocznym turnieju w boule. Zgłoszone pary rozegrały bardzo emocjonującą grę, jednak mistrzami w tej dziedzinie okazała się Agnieszka i Jarogniew Janaszek.  Zawody windsurfingowe zakończyły się dopiero po obiedzie, po czterech biegach, z czego jeden, ten najsłabszy, był odrzucony i klasyfikacja odbyła się na podstawie trzech biegów.  W kategorii dziecięcej złoto zdobył Filip Trzebiński, srebro Krzysztof Zatke, a brąz Antek Janaszek. Wśród kategorii kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Klaudyna Janaszek, drugie ex aequo Anna Ossowska oraz Zuza Przybylska, a na trzecim miejscu stanęła Barbara Hoffmann.  Mistrzem wśród mężczyzn okazał się niezwyciężony Fred Ossowski. Drugie miejsce zdobył Michał Janaszek a trzecie Tomek Oldi Hoffmann.

Po emocjonujących zawodach, ponownie zawodnicy oraz kibice mieli możliwość rozluźnić się podczas sesji jogi, jednak tuż po niej, organizatorzy przygotowali dla nich niespodziankę! Podczas nauki zumby odbyło się obsypywanie się kolorowymi proszkami, tak zwany festiwal holi, z którego zabawę miały nie tylko dzieci, ale także dorośli.

W niedziele przed śniadaniem, prawie, że o świcie, najbardziej zainteresowani odbyli rytuały powitania słońca z instruktorką jogi. O godzinie 11 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, podziękowania oraz dekoracja zwycięzców. Mimo przepięknej pogody, która towarzyszyła Nam przez cały wyjazd, po południu nastał czas pożegnania i wyjazdu do domu.

Podczas tego wyjazdu, towarzyszyło uczestnikom bardzo wiele pozytywnych emocji, sportu oraz rekreacji, dzięki którym zapamiętamy go na bardzo długo. Po informacjach zwrotnych o zadowoleniu i chęci powtórzenia takiego eventu, Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe zaprasza już na za rok!

Organizatorzy w szczególności chcieliby podziękować Miastu Puszczykowo za możliwości finansowe do zrealizowania pełnego atrakcji wyjazdu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego realizacji.

 

Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe

Maja Sworowska

 

zobacz zdjęcia na naszym facebooku:

galeria

Chciałbyś być częścią wielkiej sportowej rodziny i poznawać nowych ludzi z pasją?

zobacz jakie to proste