Udostępnij

Aktualności

Aktualności

27 września 2021

6 Mistrzostwa Puszczykowa w Wakeboardzie za nami

Aby z przytupem zakończyć sezon letni, Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe po raz SZÓSTY już zorganizowało Mistrzostwa Puszczykowa w Wakeboardzie, które odbyły się 18.09.2021 w zaprzyjaźnionym wake parku Wake City w Stęszewie, nad jeziorem Lipno.

Lista startujących rosła już od pierwszego dnia zapisów, zarówno w kategorii Puszczykowskiej, Dziecięcej jak i Open- gdzie znaleźli się wszyscy przyjaciele naszego miasta.

Zawodnicy zaczęli zjeżdżać się już od 8 rano, aby odebrać pakiety startowe z biura zawodów. Około 10 sędziowie dokładnie omówili regulamin, zasady oraz formułę zawodów.

Delikatny chłód i mżawkę przegoniła energetyczna muzyka oraz kibice, którzy wraz z prowadzącym dopingowali wszystkich uczestników gorącymi oklaskami i okrzykami. Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęła się rywalizacja wśród dzieci. Następnie, na wodę wskoczyły kobiety z Puszczykowa, a później Przyjaciółki Miasta, z którymi wystartowały również dwie mieszkanki z najwyższą liczbą punktów. Podobnie było przy kategorii męskiej, z tym, że do ogólnej kategorii miało szansę dostać się trzech mieszkańców Puszczykowa. Na końcu sędziowie ogłosili listę osób, które zakwalifikowały się do kategorii „best trick” czyli konkurencji polegającej na zaprezentowaniu najbardziej skomplikowanego i spektakularnego triku. W trakcie trwania zawodów można było skorzystać ze strefy showroom, gdzie można było kupić personalizowane koszulki, sukienki dla Małych Księżniczek, biżuterię i ciepłe, ręcznie robione czapki.

Około 17.00 wszystko było już jasne i organizatorzy rozpoczęli ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród ufundowanych przez sponsorów.

W kategorii Dzieci Puszczykowo pierwsze miejsce wywalczył Antek Janaszek, drugie Jakub Burzyński a trzecie Bartek Burzyński. Kategorię dziecięcą open rozdzielono na dziewczynki i chłopców i pierwsze miejsce zdobyli Jessica Zaporowska oraz Jarek Sadliński, drugie Maja Kowalska i Bartek Sadliński a trzecie Aleksandra Szymanowska oraz Jak Król- Costa.

W Puszczykowie na pierwszym miejscu stanęła Maja Sworowska, na drugim Basia Hoffmann a na trzecim Klaudyna Janaszek. W kategorii OPEN wygrała Zuzanna Szymanowska, srebro zdobyła Agnieszka Szeja, a brąz Basia Nowacka. Kategorię męską Puszczykowa wygrał niezwyciężony od kilku lat Rafał Płaza, drugi był Tomasz Błaszyk a trzeci Antoni Cegłowski, który zaprojektował koszulki zawodników. Rafał jednak nie dał za wygraną i zdobył złoto również w męskiej kategorii open, a tuż za nim uklasyfikował się Mikołaj Stankiewicz i kolejno Tobiasz Rybaczewski. 

Konkurencje „best trik” wygrał MOBY DICK w wykonaniu Tobiasza Rybaczewskiego.

Po oficjalnym wręczeniu nagród i pamiątkowych dyplomów, ufundowanych przez sponsorów, uczestnicy bawili się do rana przy rytmicznej muzyce Kulturalnego Towarzystwa. Ci którzy zdecydowali się zostać do rana, mieli okazję zejść wspólne, przepyszne śniadanie przygotowane przez Wake City.

„Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia już zimą w Czarnej Górze” - tak mówili prowadzący na zakończenie imprezy.

Chciałbyś być częścią wielkiej sportowej rodziny i poznawać nowych ludzi z pasją?

zobacz jakie to proste