Udostępnij

Aktualności

Aktualności

16 marca 2023

Puszczykowscy badmintoniści nie zwalniają tempa

Nasi zawodnicy rozpoczęli rok od zgrupowania treningowego w okresie ferii, które odbyło się lokalnie u nas w Puszczykowie na hali widowiskowo-sportowej. W treningach wzięło udział 25 zawodników, a zajęcia prowadzone były przez trzech trenerów.  Po dobrze przepracowanym tygodniu nasi zawodnicy zagrali w Luboniu w Krajowym Turnieju Młodzików i Wielkopolskiej Lidze Młodych Talentów.

Najlepiej poszło Agacie Stojczyk, która wywalczyła złoty medal w grze podwójnej dziewcząt w parze z zawodniczką z Łodzi. W grze mieszanej nasze pary: Agata Stojczyk/Maks Duszczak i Stefan Taratajcio/Ola Konieczna zdobyły brązowe medale. W Wielkopolskiej Lidze Młodych Talentów Pola Łukasik zajęła 4 miejsce.

Na początku marca nasi zawodnicy pojechali do Solca Kujawskiego na Krajowy Turniej Młodzików. Srebrny medal w grze podwójnej zdobyła Agata Stojczyk w parze z Olą Konieczną z UKS PowerBad Luboń. Brąz w grze podwójnej wywalczyli chłopcy Maks Duszczak z Jasiem Gawrońskim.

Kolejny Krajowy turniej w połowie marca odbył się w Lubniewicach. Nasi Młodzicy Młodsi i Młodzicy przywieźli kilka medali. Agata Stojczyk w parze z Maksem Duszczakiem zdobyli złoto w grze mieszanej Brązowy medal wywalczył Janek Gawroński w parze z Ola Konieczną z UKS PowerBad Luboń.W grze podwójnej chłopców Janek i Maks również wywalczyli brązowy medal. Agata Stojczyk zgarnęła jeszcze dwa brązowe medale w singlu i w deblu dziewcząt z Olą Konieczną.Mimo dalszych miejsc na pochwałę zasługuje Ignacy Gierszewski, który zagrał w kategorii młodzików młodszych i stoczył bardzo dobre spotkania.

Chciałbyś być częścią wielkiej sportowej rodziny i poznawać nowych ludzi z pasją?

zobacz jakie to proste