Udostępnij

Aktualności

Aktualności

30 października 2019

Sportowe zakończenie lata

Tradycyjnie już w pierwszy weekend września Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe organizuje Sportowe Zakończenia Lata. Impreza połączona z 24 Mistrzostwami Puszczykowa w Windsurfingu rozpoczęła się już w piątek 6 września.

Tradycyjnie już w pierwszy weekend września Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe organizuje Sportowe Zakończenia Lata. Impreza połączona z 24 Mistrzostwami Puszczykowa w Windsurfingu rozpoczęła się już w piątek 6 września. W Powidzu zameldowało się ponad 60 osób, które przy ognisku rozpoczęły wspólny weekend. Piękna pogoda,  która przywitała uczestników niestety nie zagościła na długo. Sobota stała pod znakiem opadów deszczu i bardzo słabego wiatru, co uniemożliwiło rozegranie regat windsurfingowych.

Na szczęście organizatorzy przygotowani byli na konkurencje sportowe, które można rozegrać w każdych warunkach pogodowych. Uczestnicy sportowe zmagania rozpoczęli od turnieju darta, w którym wzięło udział ponad 30 zawodników. Najlepszym celem wykazał się Tomasz Hoffmann zdobywając największą liczbę punktów. Drugi był Maciej Przybyszewski, a trzeci po dogrywce Leszek Janaszek.

Kolejną konkurencją był turniej w boule. Tu zgłosiło się aż 16 par. Po bardzo zaciętych pojedynkach pierwsze miejsce przypadło Leszkowi i Grzegorzowi Janaszkom. Drugą parę tworzyły panie Natasza Ryglewicz i Zuza Standar, a trzecie miejsce zdobyli panowie Jędrzej Standar i Filip Ryglewicz. Tuż za podium, na czwartej pozycji znalazły się Ania Ossowska i Ilona Standar. Sobotę zakończyła wspólna kolacja.

Niedziela przyniosła delikatną poprawę pogody. Przestało padać, ale niestety wiatr znów nie dopisał i regaty zostały odwołane. Udało się za to rozegrać turniej siatkówki plażowej w zespołach 6-osobowych. Każda z trzech drużyn zachowała ten sam bilans jednego zwycięstwa i jednej porażki.

Warto dodać, że część wpisowego z tegorocznej imprezy zostało przekazane na rehabilitację i szybszy powrót do formy Tomka Ossowskiego, który po ciężkim udarze powoli wraca do zdrowia. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników losowany był voucher na pobyt w ośrodku Villa Mare w Grzybowie koło Kołobrzegu przekazany przez Anię Ossowską w podziękowaniu za pomoc dla Tomka.

Zakończenie lata 2019

Chciałbyś być częścią wielkiej sportowej rodziny i poznawać nowych ludzi z pasją?

zobacz jakie to proste