Aktualności

Aktualności

02 listopada 2019

Mistrzostwa Puszczykowa w Wakeboardzie

Już po raz czwarty, Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe postanowiło zorganizować Mistrzostwa Puszczykowa w Wakeboardzie, które odbyły się 14.09.2019 w zaprzyjaźnionym wake parku Wake City w Stęszewie, nad jeziorem Lipno.

Lista startujących rosła już od pierwszego dnia zapisów, zarówno w kategorii Puszczykowskiej, Dziecięcej jak i Open- gdzie znaleźli się wszyscy przyjaciele naszego miasta.

Zawodnicy zaczęli zjeżdżać się już od 8 rano, aby rozpływać się na jednym z wyciągów
i odebrać pakiety startowe z biura zawodów. Około 10 sędziowie dokładnie omówili regulamin, zasady oraz formułę zawodów. W części eliminacyjnej kategoria Open miała do pokazania swoich najlepszych tricków, które podlegały ocenie sędziów, jeden przejazd, w którym zawierały się cztery proste, natomiast startujący z Puszczykowa i dzieci mieli do wykorzystania dwa przejazdy.

Prażące słońce, błękitne niebo i energetyczna muzyka przyciągnęła wielu kibiców, którzy dopingowali wszystkich uczestników gorącymi oklaskami i okrzykami.

Pierwsza wystartowała kategoria dziecięca, która po raz pierwszy została podzielona na cztery mniejsze, ze względu na wiek i liczne zapisy najmłodszych. Kolejne wystartowały kobiety z Puszczykowa i ich przyjaciółki. Następnie po konkurencji mężczyzn z Puszczykowa i OPEN mężczyzn, cztery zawodniczki oraz sześciu zawodników wystartowało w finale. Po raz pierwszy również została przyznana dzika karta dwójce dzieci- Zuzi Szymańskiej oraz Adrianowi Wiśniewskiemu, którzy decyzją sędziów dostała się do od razu do finału.

Tuż po finale odbyła się najbardziej widowiskowa dla kibiców konkurencja „Best trick”, do której zakwalifikowało się dziesięciu zawodników. Polegała ona na pokazaniu jednej, naprawdę spektakularnej ewolucji. Następnie wszyscy mieli chwilę, aby przygotować się do ogłoszenia wyników i uroczystej dekoracji zwycięzców.

W Puszczykowie na pierwszym miejscu stanęła Karolina Płaza, następnie Maja Sworowska i Basia Hoffmann. W kategorii kobiet open wygrała również Karolina Płaza, broniąc tym samym tytułu z zeszłego roku, drugie miejsce zdobyła Zuzia Szymańska a trzecie Irma Kubzdela. Wśród mężczyzn z Puszczykowa złoto wywalczył Rafał Płaza, srebro Tomasz Błaszyk, a brąz Michał Muszyński. Kategoria „open” zakończyła się zwycięstwem Gaspara Rybaczewskiego, tuż za nim był jego młodszy brat Tobiasz Rybaczewski a na trzecim Rafał Płaza. Wśród dzieci z Puszczykowa na pierwszym miejscu stanął Antoni Janaszek, na drugim Stasiu Watracz- Jarocki a na trzecim Antek Watracz- Jarocki. W kategorii 2009-2011 zwyciężyła Jessica Zaporowska, drugi był Kuba Kowalski natomiast trzeci Aleksander Książkiewicz. W kategorii trzeciej, czyli dziewczynki 2005-2008 złoto zdobyła Zuza Szymańska, srebro Maja Kowalska a brąz Zosia Reimmann. U chłopców 2005-2008 wygrał Adrian Wiśniewski, drugi był Kacper Grześkowiak a trzeci Kajetan Reimmann.
Konkurencje „best trick” wygrał niezwyciężony Gaspar Rybaczewski trikiem „double s-bend”.

Po oficjalnym wręczeniu nagród i pamiątkowych dyplomów, ufundowanych przez sponsorów, uczestnicy bawili się przy rytmicznej muzyce i kolorowych napojach do białego rana. Organizatorów bardzo cieszy fakt, że co roku startuje coraz więcej dzieci oraz wszyscy zawodnicy pokazują coraz to nowsze i trudniejsze tricki. Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!